برجام ,استقلال ,مجلس ,نفتی ,هسته‌ای ,مفهومی ,مفهومی دارد ,برجام نفتی ,برجام هسته‌ای ,یادداشت شمارهیادداشت شماره 742
                     

پس از برجام هسته‌ای ، برجام نفتی
   بازگشت به دوران دارسی : دوران طلایی استعمارگران غرب و شرق و روزگار نکبت‌بار ملت و مردم ایران
پس از برجام نفتی ، با پذیرش « خرده‌برجام »ها مانند برجام « خودرو » ، برجام « اجاره‌ی‌کشور » ، نوبت به برجام نفتی رسید و این بار حتا نیاز به « حکم » و « 20 دقیفه » و «گریه » نمایندگان هم نبود . خیلی بی سرو‌صدا گذشت .
 نمایندگان کنونی مجلس شورای‌اسلامی که از « جای‌خالی » نمایندگان مخالف برجام هسته‌ای ، پند لازم را گرفته‌‌اند ، بدون
« اعتراض » و نیاز به « کمیسیون ویژه »‌ و « گریه و زاری » و ارائه‌ی « حکم » از سوی رییس مجلس و تصویب قرارداد « فرا  ترکمان‌چای » در بازه‌ی زمانی تنها «‌20 دقیقه » ( کم‌تر از زمان توصیه شده از سوی پزشکان تغذیه برای خوردن صبحانه ) ، هیچ‌گونه مخالفت جدی به عمل نیامد و مجلس دهم جمهوری اسلامی پس از گذشت 66 سال مصوبه‌ی مجلس پانزدهم مشروطیت و سنا را در سال 1329 در بازه‌ی « ملی شدن صنایع نفت در سرتاسر کشور » را به گونه‌ی عملی لغو کرد و مهر تایید به پای کودتای آمریکایی ـ انگلیسی 28 امرداد 1332 گذارد .
پس از گذشت بیش از یک سال از پذیرش برجام ( برنامه جامع اقدام مشترک برای به بند کشیدن و اسارت ملت و مردم ایران ) و هم‌زمان با پذیرش قراردادهای « نو ـ دارسی » در زمینه‌ی نفت ، رییس ستادکل نیروهای مسلح ، هشدار می‌دهند که : « در معاملات بین‌المللی نباید استقلال ما زیر سئوال برود » ؟!
سخن از کدام استقلال است ؟ استقلال در جهان هسته‌ای بدون داشتن پدآفند بازدارنده ، چه مفهومی دارد ؟ استقلال با بازگشت به دوران « دارسی » و دادن امتیازهای درازمدت نفتی به بیگانگان ، چه مفهومی دارد ؟ استقلال با اجاره دادن خاک میهن به بیگانگان ، چه مفهومی دارد و صدها « پرسش » دیگر ... ؟
یک‌شنبه 28 شهریورماه 1395 ـ هوشنگ طالع

 

 

منبع اصلی مطلب : روزنامک
برچسب ها : برجام ,استقلال ,مجلس ,نفتی ,هسته‌ای ,مفهومی ,مفهومی دارد ,برجام نفتی ,برجام هسته‌ای ,یادداشت شماره
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : یادداشت شماره 742 / پس از برجام هسته‌ای ، برجام نفتی