ترکیه ,عراق ,سوریه ,اسلامی ,موصل ,توافق ,سیاست ایران ,تمامیت ارضی ,قرار گرفته ,حکومت ترکیه ,قاتل ایرانیانیادداشت شماره 745

بوسیدن روی قاتل ایرانیان و هم‌تباران و هم‌خانمان کرد و علوی
آقای حسن روحانی رییس جمهور اسلامی در حاشیه‌ی سفر به نیویورک ، با دهان باز و به اصطلاح لبخند بر لب ، خود را به سلطان اردوغان عثمانی رساند و در حالی که چهره‌ی سلطان ، سرشار از انزجار و نفرت بود ، بوسه بر چهره‌ی خون‌آلود وی زد .
آیا آقای حسن روحانی نمی‌داند که : گروهی از نیروهای مستشاری ایرانی و نیز مبارزان حرم ، با گلوله هایی که از سوی حکومت ترکیه در اختیار تروریست ‌ها در سوریه قرار گرفته است و یا تروریست‌های مورد حمایت ترکیه ، کشته شده‌اند ؟!
از سوی دیگر ، حکومت ترکیه با ورود آشکار نظامی به خاک سوریه و اشغال برخی از مناطق این کشور که می‌تواند به تجزیه‌ی سوریه انجامد ، آشکارا در برابر سیاست ایران در راستای نگاهبانی از تمامیت ارضی سوریه ، قرار گرفته است .
از سوی دیگر ، ترکیه هم‌چنان به تجزیه‌ی عراق و پیوند چاه‌های نفت موصل و کرکوک به این کشور می‌اندیشد که آن نیز مخالف سیاست ایران بر پایه‌ی حفظ تمامیت ارضی عراق می‌باشد .
آقای حسن روحانی به نمایندگی از سوی نظام اسلامی ، در حالی صورت‌ِ خون‌آلود رجب طیب اردوغان را می‌بوسد که بدون دودلی از این سخنان سفیر عربستان سعودی در عراق آگاه است . « ثامر اسبهان » در نشستی با برخی چهره‌های سیاسی ، نظامی ، اجتماعی و رسانه‌ای عراق در امان پای‌تخت اردن هاشمی در ماه آوریل 2016 ( اردی‌بهشت 1395 ) گفت : « همه‌ بر سر آن چه توافق کرده‌ایم ، نظرات خود را داده‌ایم ... امور به شکل گسترده‌ای تغییر کرده است ... آن چه از سال 2003 تاکنون دیده‌اید ، صرفا پیش‌غذا بوده است ... به زودی غذای اصلی سرو می‌شود و عراق واویلا می‌شود » .
وی در دنباله افزود : « به زودی ترکیه عملیات نظامی در موصل انجام خواهد داد . هیات‌های آمریکا به ترکیه صف کشیده اند و صف می‌کشند تا بر سر این موضوع ، به توافق برسند ... آمریکایی‌ها با ترک‌ها به توافق رسیده‌اند که نیروهای ترکیه وارد رقه [ مرکز داعش ] در سوریه شود و هم‌زمان موصل را تصرف کند تا غوغایی در افکارعمومی عراق به وجود نیاید » .
این بخشی از ماجراست . در این میان روسیان با « دو دوزه‌بازی» منافع ایران در سوریه ، عراق  و شاید جاهای دیگر را ، به « نوعثمانی »ها فروخته اند و با ندانم‌کاری و شاید « دانم‌کاری » حاکم بر دستگاه‌های تصمیم‌گیر جمهوری اسلامی ، از رییس مجمع تشخیص مصلحت گرفته که در این هنگامه‌ی سخت ، از لزوم خلع‌سلاح نیروهای مسلح کشور سخن می‌گوید تا دبیر شورای امنیت‌ملی که سرگرم حضور در آیین رونمایی از ارکستر و گروه کُر خانه‌‌‌‌‌ی هنرمندان و انتقاد از توهین به هنرمندان است  و مجلس شورای اسلامی که به نظر می‌رسد به نقش « دست‌چندم » خود رضایت داده است و ... ، انسان را به یاد هنگامه‌ی اصفهان در دوران شاه‌سلطان‌حسین ، می‌اندازد .
پنج‌شنبه یکم مهرماه 1395 ( برابر با جشن مهرگان ) ـ
هوشنگ طالع

 

 

منبع اصلی مطلب : روزنامک
برچسب ها : ترکیه ,عراق ,سوریه ,اسلامی ,موصل ,توافق ,سیاست ایران ,تمامیت ارضی ,قرار گرفته ,حکومت ترکیه ,قاتل ایرانیان
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : یادداشت شماره 745 /بوسیدن روی قاتل ایرانیان و هم‌تباران و هم‌خانمان کرد و علوی