برجام ,چاکریم ,آمریکا ,معاون ,رییس ,پهلوان ,صدای بلند ,معاون اجرایی ,خارجی آمریکا ,روابط خارجی ,یادداشت شماره ,روابط خارجی آمریکایادداشت شماره 747
                                            

  « چاکریم »
سرانجام هر دو « پهلوان هسته‌ای » جمهوری اسلامی « لنگ انداختند » :
 یک هفته‌ی پیش ، پهلوان سیدعلی اکبر ( دکتر صالحی ) در گفت‌و گو با روزنامه گاردین چاپ انگلیس ، خستو شد ( اقرار کرد ) که : « غرب واقعا به تعهدات خود عمل نکرد » . دیروز نیز  پهلوان محمدجواد ( دکتر ظریف ) در نشست اندیشکده روابط خارجی آمریکا ، اقرار کرد که : « آمریکا هیچ تلاش واقعی برای اجرای برجام نداشته است » . البته از یاد نبریم که چندی پیش نیز رییس کل بانک مرکزی در همین اندیشکده‌ی شورای روابط خارجی آمریکا ، دست‌اورد ایران از برجام را    « کمابیش هیچ » اعلام کرده بود .
در این میان جای شگفتی است که محمد شریعتمداری معاون اجرایی رییس جمهور ، با صدای بلند و بدون احساس شرم و حیا ، می‌گوید : « بدعهدی‌ها ، از ارزش برجام کم نمی‌کند  » . در حالی‌که اوباما آشکار اعلام می‌کند : « ما صنایع هسته‌ای ایران را از کار انداختیم »‌ ، معاون اجرایی رییس‌جمهور اسلامی که گویی واژه‌‌ی « شرم » را نمی‌شناسد ، در ادامه می‌گوید : « این توافق ، نشان از عقب‌نشینی آشکار و اساسی نظام سلطه دارد » ؟!
در گذشته « جوجه‌جاهل »ها که از گردن کلفت‌ها کتک می‌خوردند ، برای این که خیلی « کنفت » نشوند ، در حالی‌که دنبال شاپویشان می‌گشتند و کت و شلوارشان را که خاکی شده بود ، با دست می‌تکاندند ، پیاپی تعظیم می‌کردند و می‌گفتند : « چاکریم » .
البته معاون رییس‌جمهور که مانند رییس خود و « دور و بری‌«ها در این دوره‌ی نزدیک به 4 سال « نان » برجام ( برنامه جامع اقدام مشترک برای به بند کشیبدن و اسارت ملت و مردم ایران ) را خورده اند  و برای 4 سال آینده نیز « صابون به شکم خود مالیده اند » باید هم پس از این همه کتک خوردن از آمریکا و « خاکی و خلی‌شدن » با صدای بلند ، پشت سرهم بگویند : « چاکریم » ؟!
یک شنبه 4 مهرماه 1395 ـ هوشنگ طالع

 

 

منبع اصلی مطلب : روزنامک
برچسب ها : برجام ,چاکریم ,آمریکا ,معاون ,رییس ,پهلوان ,صدای بلند ,معاون اجرایی ,خارجی آمریکا ,روابط خارجی ,یادداشت شماره ,روابط خارجی آمریکا
اشتراک گذاری: این صفحه را به اشتراک بگذارید

پو اس ام اس : یادداشت شماره 747 / « چاکریم »